Kurumsal

EFTA Enerji Mühendislik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti., Güneş Enerjisinden elektrik üretim sektörünün içerisinde yetişmiş alanında uzman mühendisler ile 55 yıllık ticari geçmişi bulunan DOĞAN Oksijen Ltd. Şti. ortaklığıyla 2015 Mart ayında Konya’da kurularak ticari hayatına başlamıştır.

EFTA Enerji şirketinin başlıca faaliyet alanları;

  • Anahtar Teslim Güneş Enerjisinden Elektrik Üretim Santralleri Kurulumu (EPC)
  • Tedaş Projelendirme işlemleri
  • Satış Sonrası Destek Hizmetleri
  • Bakım-Onarım Hizmetleri
  • Danışmanlık-Müşavirlik Hizmetleri

EFTA ENERJİ; Kurulum bölgesi ve saha/çatı koşullarına göre santrallerin ön dizaynından geçici kabulüne kadar olan tüm süreçleri gerçekleştirmektedir.

EFTA ENERJİ; Tüm hizmetleri, kendi bünyesinde bulundurduğu yetişmiş personeller ile yapmakta, kurulum sonrası da etkili teknik destek sunmaktadır.

EFTA ENERJİ; kurulumunu yaptığı santralleri sürekli izlemekte ve üretim değerlerini takip ederek yatırımcılarına raporlar sunmaktadır. Ayrıca, hem kendi kurduğu santrallere hem de 3. şahısların santrallerine bünyesindeki yetişmiş elemanlarla belirli periyotlarla bakım-onarım hizmetleri vermekte ve raporlama yapmaktadır.

Bu bilgiler ışığında EFTA ENERJİ, Türkiye’nin farklı bölgelerinde projelerini gerçekleştirmiş olup, faaliyetlerine devam etmektedir.

MİSYONUMUZ; Müşteri memnuniyeti Odaklı, Güven Temeline kurulmuş, Verimli ve kaliteli santraller inşa etmek.

VİZYONUMUZ; Yeniliğe Açık, Akademik ve pratik olarak sürekli kendini geliştiren, Ülke ve müşteri menfaatleri ışığında, ülkemizin en başarılı örneklerinden biri olmak.

İşimizi, mutlu olmak için yapıyoruz. Mutlu iş yapmak ise kalite ve başarıyı getiriyor.

DANIŞMANLIK

Fizibilite Çalışmaları

Fayda Maliyet Analizi

Proje Planlama

Market Araştırması

Fiyatlama Analizi

Teknik Analiz

MÜHENDİSLİK

Detaylı Analiz

Alternatif Oluşturma

Optimizasyon

Elektrik ve Mekaniksel Çözümler

Ürün Analizi Analizi

Teknik Analiz

PROJELENDİRME

Proje Yönetimi

Ekipman ve Teknoloji

Elektriksel Projelendirme

Statik Projelendirme

Onay İşlemleri

TESİS KURULUMU

EPC Hizmetleri

Mevzuata Uygunluk

Tesis Operasyon Planlama

Kabul İşlemleri

BAKIM-ONARIM-RAPORLAMA

Düzenli Üretim Raporlama

Tesis bakım Faaliyetleri

GÜNEŞ ENERJİSİNE “KOMPLE ÇÖZÜM”

DANIŞMANLIK

EFTA Enerji olarak misyonumuz Güneş Enerjisi yatırımlarında müşterinin ve ülkenin menfaatleri doğrultusunda, yatırımcının doğru karar vermesi için yazılı ve sözlü olarak yönlendirici tavsiyelerde bulunmaktadır. Yatırım kararının alınması, yatırım süreci ve yatırım sonrası müşteriye danışmanlık hizmetlerini vermektedir. Öncelikle sektör analizi raporu ile sektörün kuvvetli ve zayıf yönlerini yatırımcıya sunar. Yatırımcının kolay karar almasını sağlar. Fizibilite raporu hazırlayarak piyasa incelemesi, kuruluş incelemesi, malı inceleme ve teknoloji incelemesi yatırımcıya sunarak bu doğrultuda detaylı rapor hazırlar.

KALİTE VE GÜVENİ BİRLİKTE YAKALAYALIM

MÜHENDİSLİK

EFTA Enerji olarak firma tecrübemiz ve sektörde uzun yıllar hizmet etmiş akademik mühendis kadromuz ile yatırımcılarımızın projelerini en iyi şekilde yürütmekteyiz. Yatırımcılarımıza detaylı analiz, alternatif oluşturma, optimizasyon, elektriksel & mekanik çözümler ve ürün analizi alanlarında araştırmalar ve raporlar hazırlamakta ve şantiye aşamasında gerekli tedbir ve test kontrollerini sağlamaktayız. Mühendislerimiz güneş enerjisi alanında sürekli araştırmalarını yürüterek yeni ürünler ve kullanımlar hakkında müşteriyi bilgilenmektedir.

UZMAN MÜHENDİSLERİMİZLE HAYALLERİNİZİ GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRELİM

PROJELENDİRME

Yatırım kararı alan yatırımcılarımıza gerekli danışmanlık ve mühendislik hizmetleri verildikten sonra yatırımların TEDAŞ projelerini yapmaktayız. Alanında uzman mühendis kadromuz iş akışını ve yönetmelikleri takip ederek sırasıyla işlemleri yatırımcı adına yürütmekteyiz. Ekipman ve Teknoloji, Elektriksel projelendirme, statik projelendirme ve onay işlemlerinin ardından, projeleri tesis kurulumuna hazır olacak hale getirmekteyiz. Bu süreçte yatırımcıya süreç ve yönetmelikler sürekli raporlanarak bildirilmektedir.

UYGULAMAYA YÖNELİK ÇÖZÜMLERİMİZLE SİSTEMLERİNİZİ TASARLAYALIM

TESİS KURULUMU

Kurulum işlemleri firmamız bünyesinde bulunan ekipler ile yapılmaktadır. Gerekli işlemler sırasıyla EPC Hizmetleri, Mevzuata Uygunluk, Tesis Operasyon Planlama ve Kabul işlemleridir. Çalışır hale getirilen tesisimiz yatırımcıya teslim edilmektedir.

BİZ İNŞAA EDELİM, SİZE KEYFİNİ SÜRMEK KALSIN

BAKIM ONARIM RAPORLAMA

Yatırımcılarımızın teslim edilen tüm tesislerimize 2 yıl ücretsiz bakım-onarım hizmeti vermektedir. Devam eden yıllarda ise anlaşma süresi boyunca firmamız tarafından bakım ve onarım hizmetleri, sistemli ve belli bir takvime uygunluk göstererek sürekli yapılmaktadır. Düzenli üretim, Raporlamalar ve Tesis Bakım faaliyetleri belirli sürelerde ve çeşitli alanlarda raporlanarak yatırımcıya sunulmaktadır.

SANTRALLERİNİZİ BİZİMLE BİRLİKTE, SAĞLIKLI ÇALIŞMA DEVAM EDECEK